Kā ietaupīt naudu uz pārtikas rēķina

Šis ceļvedis palīdzēs jums ietaupīt, bet vienlaikus ēst garšīgu un uzturvielām bagātu pārtiku. Pārtikas pamatproduktu cenas atkal pieaug. Eksperti prognozē, ka cenas turpinās pieaugt. Tas nozīmē, ka ir pienācis laiks iemācīties, kā ietaupīt naudu. Mēs jums pastāstīsim, kā tērēt minimālu naudas summu pārtikai.

Sekojiet līdzi atlaidēm un akcijām

Veikalos bieži vien tiek piemērotas atlaides dažādām precēm akcijas buklets, kā arī pastāvīgajiem klientiem ir savas atlaižu kartes un lojalitātes sistēmas. Tas ir labs veids, kā ietaupīt naudu, ja pārzināt dažas nianses. Pirms iegādāties preces ar atlaidi, pievērsiet uzmanību iepakojuma integritātei un derīguma termiņam. Gadās, ka veikalos ar lielu atlaidi pārdod preces, kurām ar katru dienu beidzas derīguma termiņš. Ir adekvāti jāizvērtē, vai jums būs laiks tās apēst vai nē.

Tāpat skatieties ne tikai uz jauno cenu ar atlaidi, bet arī uz cenu, kas bija iepriekš. Dažreiz veikali ir viltīgi un piemēro ļoti nelielas atlaides, rotājot preces ar koši dzeltenām cenu zīmēm. Cilvēki iemet preces grozā burtiski automātiski, nepievēršot uzmanību tam, ka blakus ir prece bez atlaides, kas patiesībā maksā lētāk. Izmantojiet saldētavu, lai uzglabātu preces ar atlaidi, kuras vēlāk varēsiet apēst.

Aktuāli akciju bukleti un piedāvājumi

Sastādiet iepirkumu sarakstu un stingri to ievērojiet

Lai to izdarītu, izstrādājiet nedēļas ēdienkarti: brokastis, pusdienas un vakariņas. Pārbaudiet savus virtuves skapjus un ledusskapi un pievienojiet iepirkumu sarakstam sastāvdaļas, kuru trūkst, lai pagatavotu ēdienus, kurus vēlaties pagatavot. Nekā nav par daudz!
Iepirkumu saraksta veidošanā var palīdzēt mobilās lietotnes.

Salīdziniet cenas dažādos veikalos

Pirkt visu vienā lielveikalā ir ērti. Taču dažkārt, ja aiziet līdz maiznīcai aiz stūra, var nopirkt garšīgāku un lētāku maizi. Ja nav laika uzraudzībai, mēģiniet iepirkties reizi nedēļā. “Šodien es nopirku biezpienu, bet rīt iešu un nopirksim olas” ir pieeja, kas noved pie neplānotiem tēriņiem.

Apmeklēt lauksaimniecības gadatirgus

Tie parasti notiek rudenī un pavasarī un ir lieliska vieta, kur iegādāties lauksaimniecības produktus, piemēram, kartupeļus, olas un citus produktus.

Izvairieties no impulsīviem pirkumiem

Nepērciet produktus, kas nav iekļauti sarakstā, tikai tāpēc, ka tie ir lēti vai pēkšņi rodas tāda vēlme.
Nevediet bērnus uz veikalu: viņu “gribēšanai” ir grūtāk pretoties. Tikai gribasspēks vien viņus neglābs.

Izmantojiet atlaižu kartes

Jums par to var nākties maksāt, taču tie ir vienreizēji izdevumi, un atlaides varat izmantot katru reizi, kad apmeklējat veikalu.

Iepērkieties vairumā

Milti, cukurs, sāls, makaroni un garšvielas vienmēr ir vajadzīgi. Turklāt tiem ir ilgs derīguma termiņš. Tāpēc varat iepirkties iepriekš. Īpaši vairumtirdzniecības vietās cenas parasti ir zemākas.

“Kur es tik daudz dabūšu? Man nav kur to uzglabāt,” ir tipiski saimnieču iebildumi pret padomu produktus pirkt lielās partijās. Risinājums ir vienkāršs: veikt bartera darījumus ar draugiem. Tiklīdz jūs iegādāsieties rīsu iepakojumu un sadalīsiet to starp draugiem, jūs ātri vien sapratīsiet šīs pieejas priekšrocības.

Paskaties uz leju

Saskaņā ar merčendaizinga noteikumiem dārgākos produktus izvieto plauktos acu augstumā, bet lētākos – apakšējos plauktos. Neesiet slinki noliekties lejā un aplūkot apakšējo sortimentu.

Tāpat neiedziļinieties nodaļās, kas jums nav nepieciešamas (sadaliet produktus sarakstā grupās: gaļa, dārzeņi utt.). Un neaizmirstiet, ka veikalu vajadzētu apmeklēt tad, kad esat labi paēduši.

Nepārmaksājiet par vārdu

Pazīstamu zīmolu produkti maksā dārgāk. Taču tas ne vienmēr ir kvalitātes un garšas garantija. Aplūkojiet mazāk slavenus, bet lētākus analogus. Piemēram, veikalu tīklu preču zīmes. Parasti tirdzniecībā pārdodamo preču (augu eļļas, pārtikas produktu u. c.) garšas īpašības neatšķiras no zīmolu precēm.

Nepārmaksājiet par iepakojumu

Piens neizskatīgā iepakojumā var būt garšīgāks un lētāks nekā pudelēs pildīts dzēriens, un neiesaiņoti produkti nefasētā veidā ir izdevīgāki nekā tie, kas iepakoti krāsainās kastēs.

Pievērsiet uzmanību svaram un tilpumam

Bieži vien plauktos ir vienādi produkti, bet viens ir lētāks par otru, piemēram, par 5 centiem. Nesteidzieties paņemt lētāko. Salīdziniet šo produktu svara vai tilpuma atšķirību. Izdevīgāk ir ņemt “pilnu” kilogramu nekā 940 gramus.

Nepērciet pusfabrikātus

Tie a priori ir dārgāki par pašgatavotiem (no “A” līdz “Z”) ēdieniem. Neļaujiet sev slinkumu: gatavojiet pelmeņus, pildītus kāpostus un kotletes paši un uzglabājiet tos saldētavā.

Kā redzat, jums nav jābūt pedantam, lai ietaupītu naudu uz pārtikas rēķina. Ikviens var ievērot šos ieteikumus. Taču galvenais ir nebūt fanātiskam. Dažreiz var un vajag atļauties sev kaut ko garšīgu vai iecienītu.